In Einkaufsliste speichern
Eine neue Einkaufsliste erstellen

Popularne serie monet kolekcjonerskich

Nowości kwiecień 2022

NASA

NASA

Moneta NASA Mesa Grande - Retro Worm Logo 1 uncja Srebra 2022 to walor świętujący 64. rocznicę ustanowienia w dniu 29 lipca 1958 roku Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. NASA należy do agencji rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki. NASA w swoich działaniach bada loty kosmiczne oraz planuje i eksploruje przestrzeń kosmiczną.

Apex Predators - Cougar vs Bear

Apex Predators - Cougar vs Bear

Moneta Niue: Apex Predators - Cougar vs Bear 1 uncja Srebra 2022 to walor, który jest drugim egzemplarzem z serii The Apex Predators. Produkt przedstawia niedźwiedzia i pumę w zaciętej walce. Srebrna moneta bulionowa została wybita z czystego kruszcu próby Ag.999, o wadze 1 uncji trojańskiej oraz średnicy liczącej 39mm. Produkt posiada nakład liczący zaledwie 10 000 sztuk.

Chinese Myths and Legends: Dragon

Chinese Myths and Legends: Dragon

Srebrna moneta Chinese Myths and Legends: Dragon 2 uncje Srebra 2022 Antiqued Coin to walor wyprodukowany przez renomowanego producenta wyrobów menniczych The Perth Mint. Egzemplarz został bity z czystego kruszcu próby Ag.9999, o wadze dwóch uncji trojańskich, w standardzie antiqued. Moneta jest kontynuacją Chinese Myths and Legends, do której należą także monety Dragon&Phoenix, Dragon&Tiger, Dragon&Dragon, Double Pixiu.

The Dandelion

The Dandelion

Kwiaty są formą pokazania uczuć, miłości, gratulacji, przeprosin, dziękczynienia czy kondolencji. Każdy z kwiatów z serii The language od flowers posiada inne właściwości czy zastosowanie. Seria zaprojektowana jest w takim celu, aby powrócić do znaczenia poszczególnych kwiatów.

Street Fighter: Mini Fighter Guile

Street Fighter: Mini Fighter Guile

Street Fighter: Mini Fighter Guile kolorowany 1 uncja Srebra 2022 Proof to nietuzinkowy egzemplarz, który może wzbogacić kolekcjonersko-inwestycyjne portfolio kupca. Moneta nawiązuje do gry komputerowej Street Fighter, która powstała w 1987 roku. Street Fighter: Mini Fighter Guile to czwarty egzemplarz z serii Mini Fighter. Pierwszą monetą z serii był Mini Fighter Ryu, drugą Mini Fighter Chun Li, a trzecią Mini Fighter Ken.

Bitcoin 2022

Bitcoin 2022

Walor został wybity ze srebra próby Ag.9999, o wadze 1 uncji trojańskiej i średnicy wynoszącej 38mm. Emisja monety ograniczona jest do 15 000 sztuk oraz posiada gwarancję rządu Niue, co do czystości kruszcu, legalności i pochodzenia metalu. Walor jest także pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie kraju emitenta.

Tree of Life

Tree of Life

Niue: Tree of Life 1 uncja Srebra 2022 to kolekcjonerska moneta, która ukazuje Drzewo Życia. Walor pochodzi z serii The Truth. Od 2018 roku, w każdym roku ukazują się dwie monety przedstawiające Ryczącego Lwa oraz Drzewo Życia, bitych w trzech kruszcach - złocie, srebrze i platynie. Produkt zawiera mikro-grawerowany napis "All your righteous laws are eternal", który znajduje się w Psalmie 119:160.

Maple Leaf Super Incuse

Maple Leaf Super Incuse

Srebrna moneta Maple Leaf Super Incuse 1 uncja Srebra 2022 Proof to kolejna już odsłona uwielbianej przez kupców z całego świata inwestycyjnej serii Maple Leaf - Kanadyjski Liść Klonowy. Kanadyjski Liść Klonowy należy do szóstki najczęściej wybieranych produktów lokacyjnych. Walor produkowany jest nieprzerwanie od 1988 roku przez renomowaną kanadyjską mennicę Royal Canadian Mint.

Brumby

Brumby

Złota moneta Australijski dziki koń - Brumby 1 uncja Złota 2022 Proof to propozycja pochodząca od renomowanej, australijskiej mennicy The Perth Mint. Jest to moneta, która przedstawia australijskiego, dzikiego wierzchowca wywodzącego się z połączenia wielu ras i typów koni oraz kuców, sprowadzonych do Australii w XVIII wieku. Początkowo sprowadzone konie oraz kuce były zwierzętami użytkowymi. Z czasem dochodziło do coraz częstszych ucieczek bądź masowych uwolnień użytkowych koni i kucy. Ta sytuacja spowodowała to, iż powstał nowy rodzaj dzikiego wierzchowca - Brumby.

Peter Rabbit

Peter Rabbit

Produkt Peter Rabbit 1 uncja Złota 2022 Proof to ciekawa propozycja, przygotowana z myślą o miłośnikach literatury dziecięcej, bajkach czy baśniach. Baśń Piotruś Królik świętuje 120. rocznicę wydania oryginalnej publikacji. Autorką oraz ilustratorką książki była Beatrix Potter.

Star Wars - Mandalorian

Star Wars - Mandalorian

Produkt Niue: Star Wars - Mandalorian Beskar sztabko-moneta 10 uncji Srebra 2022 Antiqued to prawdziwa gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen oraz obowiązkowa pozycja w każdej kolekcji monet bulionowych poświęconych wizerunkom z serii Star Wars.

New Guinea: Bird Of Paradise

New Guinea: Bird Of Paradise

Złota moneta Papua New Guinea: Bird Of Paradise 1 uncja Złota 2022 to wyjątkowy walor inwestycyjny, który może być interesującym uzupełnieniem portfolio. Produkt przedstawia rajskiego ptaka w locie. Ten złoty produkt jest bity ze złota próby Au.999, o wadze jednej uncji trojańskiej oraz o średnicy wynoszącej 34mm.

Tokelau: Terra

Tokelau: Terra

Srebrna moneta Tokelau: Terra 1 uncja Srebra 2020 Prooflike to ciekawa, inwestycyjna propozycja przygotowana przez Słowackiego producenta metali szlachetnych - Pressburg Mint. Produkt "Terra" została wykonana z czystego srebra próby Ag.999, o wadze 1 uncji trojańskiej oraz średnicy liczącej 38 mm, w standardzie prooflike. Walor prezentuje Terrę, co oznacza w języku łacińskim - kulę ziemską.

Equatorial Guinea: Giraffe
Seria: Giants of the Ice Age

Renifer

Srebrna moneta bulionowa Ghana: Giants of the Ice Age - Renifer 1 kg Srebra 2022 to siódma część serii Giganci Epoki Lodowcowej (Giants of the Ice Age). Seria przedstawia wybrane zwierzęta pochodzące z epoki lodowcowej. Cała kolekcja będzie liczyć 8 monet - każda moneta z serii Giants of the Ice Age będzie przedstawiać inne zwierzę. Dotychczas ukazały się z tej serii monety przedstawiające Mamuta Włochatego, Jelenia Olbrzymiego, Tygrysa szablozębnego, Niedźwiedzia Jaskiniowego, Nosorożca Włochatego oraz Tura.

Kubuś Puchatek - Kłapouchy2

Kubuś Puchatek - Kłapouchy

Produkt Kubuś Puchatek - Kłapouchy kolorowany Srebro 2022 Proof to ciekawa propozycja, przygotowana z myślą o miłośnikach literatury dziecięcej, jak również postaci z Kubusia Puchatka. Walor przedstawia Kłapouchego, czyli mądrego, ale nierzadko przygnębionego osła. Mieszka on w Ponurym Zakątku Kłapouchego oraz żywi się ostami. Walor jest 7. monetą z serii Kubuś Puchatek i przyjaciele.

The Queen's Virtues: Truth

The Queen's Virtues: Truth

The Queen's Virtues, czyli Cnoty Królowej to sześciomonetowa seria wprowadzona na rynek metali szlachetnych w 2021 roku. Ta bulionowa kolekcja będzie przedstawiać sześć najważniejszych cnót, jakimi Królowa Elżbieta II kieruje się podczas swojego panowania. Cnotami, o jakich mowa to zwycięstwo, prawda, szczodrość, sprawiedliwość, odwaga oraz trwałość.

Equatorial Guinea: Giraffe

Swan 2022

Srebrna moneta Łabędź 1 uncja Srebra 2022 to szósta odsłona australijskiej serii Australian Swan. Cała kolekcja skupia się na przedstawieniu symbolu czystości, piękna, światła i wdzięku, jakim jest tytułowy ptak. Projekt rewersu z 2022 ukazuje dwa łabędzie, które symbolizują miłość, zjednoczenie oraz tworzenie pary na całe życie. Dzięki corocznym zmianom, cała seria jak i pojedyncze egzemplarze srebrnej kolekcji mogą stanowić idealne uzupełnienie każdego portfolio, zarówno inwestycyjnego jak i kolekcjonerskiego.

Nowości marzec 2022

Czad: Bitcoin 2022

Czad: Bitcoin 2022

Srebrna, bulionowa moneta Czad: Bitcoin 1 uncja Srebra 2022 to egzemplarz prezentujący bitmonetę, która jest kryptowalutą wprowadzoną w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. Walor został wybity ze srebra próby Ag.999, o wadze 1 uncji trojańskiej i średnicy wynoszącej 38.5mm. Emisja monety ograniczona jest do 10 000 sztuk oraz posiada gwarancję rządu Czadu, a także jest pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie kraju emitenta.

Niue: Shamrock

Niue: Shamrock

Srebrna, bulionowa moneta Niue: Shamrock 1 uncja Srebra 2022 to egzemplarz prezentujący trójlistną koniczynę. Legenda głosi, że Święty Patryk wykorzystał koniczynę do zobrazowania Trójcy Świętej. Shamrock uważany jest w Irlandii za symbol narodowy. Zgodnie z tradycją, w dniu Świętego Patryka, czyli 17 marca, każdy Irlandczyk nosi przy sobie trójlistną koniczynę.

Equatorial Guinea: Giraffe

Equatorial Guinea: Giraffe

Moneta Equatorial Guinea: Giraffe 1 uncja Złota 2021 Proof to wyjątkowy produkt, który przedstawia dwie żyrafy. Żyrafa jest narodowym zwierzęciem Gwinei Równikowej oraz uważana jest za najwyższe zwierzę na świecie. Walor został wybity z czystego kruszcu próby Au.9999, o wadze jednej uncji trojańskiej i średnicy wynoszącej 32mm, w standardzie proof. Złota moneta została wyprodukowana przez mennicę Scottsdale Mint, w niskim nakładzie liczącym jedynie 100 sztuk. Produkt posiada gwarancję oraz jest prawnym środkiem płatniczym na terenie Gwinei Równikowej.

Orzeł Australijski

Orzeł Australijski

Srebrna moneta Australijski Orzeł 2022 to 7. walor serii Wedge-Tailed Eagle Series. Srebrny orzeł został wykonany z czystego kruszcu próby Ag.9999, o wadze 1 uncji trojańskiej, w standardzie proof oraz ultra high relief. Za jego produkcję odpowiada renomowana, australijska mennica The Perth Mint. Warto dodać, iż wszystkie monety z kolekcji Wedge-Tailed Eagle posiadają gwarancję rządu Australii oraz stanowią prawny środek płatniczy.

Barbados: Trident 2022

Barbados: Trident 2022

Moneta Barbados: Trident 1 uncja Złota 2022 to unikatowy walor, który ukazuje Trójząb. Według mitologii greckiej Trójząb był używany przez Posejdona, który był władcą morza. Przedmiot służył do rozbicia skał w Grecji, aby spowodować, że utworzą się źródła wody - morze.

Anzac Day

Anzac Day

Moneta St Helena Modern British Trade Dollar 1 uncja Srebra 2022 Proof to drugi walor z serii Modern Trade Dollar. Monety z serii Modern Trade Dollar będzie zawierać innowacyjne reinterpretacje klasycznych dolarów handlowych, które były wykorzystywane w handlu międzynarodowym. Egzemplarz przedstawia Britannię wraz z kulą ziemską i graficznym zarysem Wielkiej Brytanii.

Anzac Day

Anzac Day

Moneta Anzac Day 13,5 grama Brązu Aluminiowego 2022 to egzemplarz, który celebruje australijskie święto obchodzone 25 kwietnia, ku uczczeniu pamięci wszystkich Australijczyków, którzy stracili życie w czasie operacji wojskowych.

Big Five II: Zestaw Lion 2 x 1

Big Five II: Zestaw Lion 2 x 1

Produkt Big Five II: Zestaw Lion 2 x 1 uncja Srebra 2022 Proof to zestaw zawierający monety będące drugą odsłoną drugiej serii - Big Five II. Pierwsza seria cieszyła się wielkim powodzeniem przez kolekcjonerów oraz kupców. Limitowaną serię Wielkiej Piątki Afryki tworzą zwierzęta - słoń, lew, bawół, nosorożec oraz lampart. Moneta ukazuje afrykańskiego lwa, który uważany jest za króla wszystkich zwierząt Afryki.

Anzac Day

Anzac Day

Moneta Anzac Day 13,5 grama Brązu Aluminiowego 2022 to egzemplarz, który celebruje australijskie święto obchodzone 25 kwietnia, ku uczczeniu pamięci wszystkich Australijczyków, którzy stracili życie w czasie operacji wojskowych.

Niue: Yu-Gi-Oh! Dark Magician

Niue: Yu-Gi-Oh! Dark Magician

Niue: Yu-Gi-Oh! Dark Magician kolorowany - 25. rocznica 1 uncja Srebra 2022 to srebrny egzemplarz, który może wzbogacić kolekcjonersko-inwestycyjne portfolio kupca. Moneta świętuje i upamiętnia 25. rocznicę powstania Yu-Gi-Oh!. W 1996 roku Yu-Gi-Oh! był japońską mangą o grze karcianej. Dwa lata później powstał serial anime, a następnie gra karciana. Dark Magician to bohater serii mangi Yu-Gi-Oh!.

Pisanka

Britannia 2022

Kolekcjonerska moneta Pisanka kolorowana Srebro 2022 Proof to egzemplarz, który może stanowić ciekawe uzupełnienie portfolio kupca. Może być także idealnym pomysłem na prezent w okresie Świąt Wielkanocnych.

PAC-MAN

PAC-MAN

PAC-MAN to twór Namco, który został wprowadzony na rynek w 1980 roku. Od samego początku skradł serca wszystkich zapalonych fanów automatów do gier.

Gothic Crown Portrait

Gothic Crown Portrait

Jest to walor bity ze srebra próby Ag.999, o wadze dwóch uncji trojańskich oraz średnicy 40mm, w standardzie proof. Nakład monet wynosi 4006 sztuk. Ponadto, ten niezwykły egzemplarz został wyprodukowany przez mennicę The Royal Mint. Egzemplarz posiada indywidualne, certyfikowana opakowanie.

Britannia 2022

Britannia 2022

Za produkcję monety odpowiada renomowana mennica The Royal Mint. Ponadto, Britannia posiada gwarancję rządu Wielkiej Brytanii co do legalności, czystości kruszcu oraz pochodzenia metalu, a także jest pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie kraju emitenta. Produkt posiada indywidualne, certyfikowane opakowanie.

Rwanda: African Ounce - Pelican

Rwanda: African Ounce - Pelican

Pelican 1 uncja Srebra 2022 Proof to unikany produkt pochodzący z powstałej w 2008 roku ekskluzywniej kolekcji African Ounce. Wspomniana moneta jest już piętnastą odsłoną kolekcji oraz jest produkowana z czystego srebra próby Ag.999, o wadze jednej uncji trojańskiej, w standardzie proof.

St. Lucia Botanical Gardens Scottsdale Mint

St. Lucia Botanical Gardens

Moneta St. Lucia Botanical Gardens 1 uncja Srebra 2021 to wyjątkowy produkt, który przedstawia egzotyczny kwiat - etlingera wyniosła. Walor nawiązuje do Ogrodu Botanicznego, który również nazywany jest Diamond Botanical Gardens. Ogród Botaniczny znajduje się na wyspie St. Lucia. Produkt pochodzi z serii Eastern Caribbean 8.

St. Kitts Sunken Ship Scottsdale Mint

St. Kitts Sunken Ship

Moneta St. Kitts Sunken Ship kolorowany 1 uncja Złota 2021 Proof to wyjątkowy produkt, który przedstawia wrak statku. Produkt pochodzi z serii Eastern Caribbean 8.

Kangur Australian Goverment

Kangur

Za ograniczoną do 5 000 sztuk emisję odpowiada mennica The Royal Australian Mint. Co więcej, srebrny kangur z 2022 roku posiada gwarancję rządu Australii oraz stanowi pełnoprawny środek płatniczy na terenie kraju emitenta. Produkt umieszczony jest w oryginalnym opakowaniu.

Nowości luty 2022

Czad: Celtic Animals - Wolfhound Dog

Czad: Celtic Animals - Wolfhound Dog

Srebrna moneta Czad: Celtic Animals - Wolfhound Dog 1 uncja Srebra 2022 to kolejny egzemplarz, który tworzy unikalną serię Republic of Chad Celtic Animals. Walor przedstawia wilczarza irlandzkiego. Ten inwestycyjny produkt jest bity ze srebra próby Ag.999, o wadze jednej uncji trojańskiej.

The 150th Anniversary of the FA Cup The Royal Mint

The 150th Anniversary of the FA Cup

The 150th Anniversary of the FA Cup Złoto £2 2022 Proof to unikatowy produkt, który upamiętnia 150. rocznicę Pucharu Anglii, najstarszych piłkarskich rozgrywek na całym świecie. Na krawędzi waloru znajduje się napis "FOOTBALL'S GREATEST CUP COMPETITION".

Fiji: Cats

Fiji: Cats

Srebrna moneta bulionowa Fiji: Cats 1 uncja Srebra 2021 to egzemplarz, który rozpoczyna serię Cats. Jest to moneta bita z czystego srebra próby Ag.999, o wadze 1 uncji trojańskiej oraz średnicy wynoszącej 40 mm. Za produkcję całej serii odpowiada niemiecki producent wyrobów menniczych - BH Mayer's Kunstprageanstalt GmbH. Co więcej, srebrna moneta jest bita na licencji rządu Fiji, dzięki czemu posiada ona gwarancję rządu Fiji oraz stanowi pełnoprawny środek płatniczy na terenie kraju emitenta. Dodatkowo, walor posiada ściśle limitowany nakład wynoszący 12 000 sztuk, z czego 8 000 sztuk będzie dostępne w Europie.

The Perth Mint

Kookaburra 2022

Platynowa moneta Kookaburra z roku 2022 to trzydzieste drugie wydanie jednej z najpopularniejszej bulionowej serii, Australian Kookaburra. Moneta przedstawiająca australijskiego zimorodka, została wybita z czystego kruszcu próby Pt.9995, o wadze 1/10 uncji trojańskiej oraz średnicy mierzącej 16,60 mm. Jej emitentem niezmiennie pozostaje najstarsza australijska mennica – Perth Mint. Podkreśleniem unikalnego projektu Kookaburry jest jej limitowany nakład, który liczy 15 000 sztuk.

Skarby Stanisława Augusta Narodowy Bank Polski NBP

Skarby Stanisława Augusta – 500 zł Jan III Sobieski

Skarby Stanisława Augusta – 500 zł Jan III Sobieski to złota moneta ukazująca Jana III Sobieskiego, który był Królem Polski w latach 1674-1696. Jan III Sobieski uważany jest za jednego z najlepszych i najwybitniejszych polskich dowódców. Moneta jest 20. walorem z serii Skarby Stanisława Augusta. Wspomniana seria została wybita po raz pierwszy w 2013 roku i stanowi odwzorowanie osiemnastowiecznej kolekcji medalierskiej. Pierwowzór został wykonany na zlecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz przedstawia 23 monarchów, którzy niegdyś zasiadali na Polskim tronie. Warto w tym miejscu dodać, iż, współczesna odsłona Skarbów Stanisława Augusta przedstawia 24 monarchów – 23 z oryginalnej królewskiej kolekcji oraz dodatkowo portret Stanisława Augusta.

Kanadyjski Liść Klonowy maple leaft The Canadian Mint

Kanadyjski Liść Klonowy

Pakiet Kanadyjski Liść Klonowy 25 x 1 gram Złota 2022, a zarazem bezpieczna forma inwestowania w metale szlachetne. Walor wyróżnia się klasycznym wzorem oraz perfekcyjnym stanem. Każda moneta posiada wysoką próbę kruszcu Au.9999, o wadze 1 grama oraz o średnicy 8 mm.

Niue: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia New Zeland Mint Lord of the Ring

Niue: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Niue: Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - The One Ring 20. rocznica filmu 1 uncja Srebra 2021 to egzemplarz, który upamiętnia i świętuje 20. rocznicę filmu Władca Pierścieni. Film Władca Pierścieni to trylogia, która składa się z - Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, Władca Pierścieni: Dwie Wieże oraz Władca Pierścieni: Powrót Króla. Filmy powstały w 2001, 2002, oraz 2003 roku, na podstawie powieść J.R.R. Tolkiena.

Myths & Legends: Little John The Royal Mint
Seria: Myths & Legends

Myths & Legends: Little John

Srebrna moneta bulionowa Australijski Orzeł 2022 to 7. walor serii Wedge-Tailed Eagle Series. Srebrny orzeł został wykonany z czystego kruszcu próby Ag.9999, o wadze 1 uncji trojańskiej. Emisja waloru wynosi 50 000 sztuk. Za jego produkcję odpowiada renomowana, australijska mennica The Perth Mint. Warto dodać, iż wszystkie monety z kolekcji Wedge-Tailed Eagle posiadają gwarancję rządu Australii oraz stanowią prawny środek płatniczy.

Pirate Queens: Mary Read Australian Mint

Pirate Queens: Mary Read

Moneta Pirate Queens: Mary Read 1 uncja Srebra 2022 to trzeci egzemplarz z serii Pirate Queens. Seria Pirate Queens to godna uwagi propozycja pochodząca od renomowanego producenta metali szlachetnych – The Royal Australian Mint.

The Royal Tudor Beasts The Royal Mint

The Royal Tudor Beasts

Monety pochodzą z serii Eyes of the World oraz są 3 pierwszymi walorami z serii składającej się z 5 produktów

Nowości styczniowe 2022

Eyes of the World Australian Mint

Eyes of the World

Monety pochodzą z serii Eyes of the World oraz są 3 pierwszymi walorami z serii składającej się z 5 produktów

Niue: Żółw Szylkretowy New Zeland Mint

Niue: Żółw Szylkretowy

Srebrna moneta Żółw Szylkretowy (Hawksbill Turtle) to znany produkt inwestycyjny, który jest często wybierany przez kupców. Wspomniany żółw jest bity z czystego srebra próby Ag.999, o wadze 1 uncji trojańskiej. Za nielimitowaną produkcję srebrnego waloru z 2022 roku odpowiada New Zealand Mint. Ponadto, każdy egzemplarz posiada gwarancję rządu Nowej Zelandii oraz stanowi pełnoprawny środek płatniczy na terenie kraju emitenta.

Wielka Brytania: Suweren Elżbieta II 2022 The Royal Mint

Wielka Brytania: Suweren Elżbieta II 2022

Moneta The Royal Tudor Beasts: Seymour Panther 28.28 gramów Miedzioniklu 2022 to walor rozpoczynający oraz będący pierwszym egzemplarzem z serii The Royal Tudor Beasts. Moneta kolekcjonerska, ukazuje wizerunek jednego z dziesięciu heraldycznych Królewskich Bestii. Moneta upamiętnia związek małżeński Henryka VIII i Jane Seymour. Produkt stanowi ciekawe rozpoczęcie serii oraz umożliwia zainteresowanie się historią Wielkiej Brytanii.

Tuvalu: Bogowie Olimpu - Hera   The Royal Mint

Bogowie Olimpu - Hera

Seria Bogowie Olimpu to godna uwagi propozycja pochodząca od renomowanego producenta metali szlachetnych – The Perth Mint. Kolekcja Bogowie Olimpu po raz pierwszy została upubliczniona w roku 2014 i natychmiastowo się wyprzedała. W roku 2020, następuje reedycja tej niezwykłej kolekcji i tym razem oprócz monet posiadających "Antiqued Finish", producent również przygotował wersję inwestycyjną – bulionową.

Urodziny The Royal Mint happy birhday

Urodziny

Srebrna moneta prezentowa Urodziny kolorowane 1 uncja Srebra 2022 Proof to unikatowa propozycja pochodząca z najbardziej znanej, australijskiej mennicy The Perth Mint. Walor znakomicie sprawdzi się w roli prezentu na każde urodziny. Egzemplarz został wykonany z czystego kruszcu próby Ag.9999, o wadze jednej uncji trojańskiej oraz średnicy wynoszącej maksymalnie 40.9 mm, w standardzie proof.

Wielka Brytania: Suweren Elżbieta II 2022 The Royal Mint

Wielka Brytania: Suweren Elżbieta II 2022

Złoty Suweren to popularna moneta, która bita jest przez znakomitą, brytyjską mennicę The Royal Mint. Wspomniana mennica jest najdłużej działającą mennicą w Europie. Jest ona odpowiedzialna za produkcję monet i orderów dla ok. 60 państw świata oraz posiada wyłączność na produkcję funtów i odznaczeń państwowych w Wielkiej Brytanii.

Polska Reprezentacja Olimpijska   Narodowy Bank Polski NBP

Polska Reprezentacja Olimpijska

Srebrna moneta Polska Reprezentacja Olimpijska Pekin 2022 10 zł Srebro 2022 Proof to ciekawa propozycja numizmatyczna, zaprezentowana przez Narodowy Bank Polski. Walor nawiązuje do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022 roku w Pekinie. Pekin po raz pierwszy w historii będzie gościł uczestników olimpijskich zarówno letnich, jak i zimowych igrzysk. Jest to egzemplarz, który został wykonany ze srebra próby Ag.925, o wadze 14.14 gramów oraz w standardzie proof - bity lustrzanym stemplem.

Amerykański Orzeł 2022 The United States Mint

Amerykański Orzeł

Amerykański Orzeł to jedna z najbardziej rozpoznawalnych srebrnych monet bulionowych na świecie. Jest to sztandarowy produkt pochodzący z Amerykańskiej mennicy United States Mint. Każda sztuka zawierająca wizerunek personifikacji Wolności jest wybijana z czystego srebra próby Ag.999 w wadze jednej uncji trojańskiej. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż do produkcji srebrnych monet użyto kruszcu pochodzącego z lokalnych źródeł.

Niue: Ms.PAC-MAN 40. rocznica

Niue: Ms.PAC-MAN 40. rocznica

Niue: Ms.PAC-MAN 40. rocznica 1 uncja Złota 2021 to kolekcjonerska moneta upamiętniająca kultową, zręcznościową grę wideo. Ms.PAC-MAN została stworzona przez Midway w 1981 roku. Ms.PAC-MAN różni się od PAC-MAN'a tym, że w roli głównej występuje postać płci żeńskiej.

Koala   The Perth Mint

Koala

Srebrna moneta Koala 2022 to kolejny egzemplarz z serii Australian Koala. Seria przedstawiająca australijskiego torbacza jest produkowana przez The Perth Mint od 2007 roku. Ta ciekawa kolekcja wyróżnia się niezwykłą dbałość o detale wizerunku koali oraz tym, iż projekt monet ulega corocznym zmianom.

Niue: Galaga - 40. Rocznica

Niue: Galaga - 40. Rocznica

Niue: Galaga - 40. Rocznica 1 uncja Srebra 2021 to srebrny, bulionowy egzemplarz, który może wzbogacić kolekcjonersko-inwestycyjne portfolio kupca. Moneta świętuje i upamiętnia 40. rocznicę japońskiej gry zręcznościowej - Galaga. Gra powstała w 2021 roku przez Namco. Co ważne, ta wyjątkowa emisja posiada ściśle limitowany nakład liczący 10 000 sztuk.

The Platinum Jubilee of Her Majesty The Queen

The Platinum Jubilee of Her Majesty The Queen

Moneta The Platinum Jubilee of Her Majesty The Queen to unikatowy produkt, który oddaje hołd 70. rocznicy służby Jej Królewskiej Mości, Królowej Elżbiety II. Królowa Elżbieta II sprawuje służbę od 1952 roku. W 2022 roku obchodzony jest platynowy jubileusz.

Amerykański Bizon

Niue: Disney Piraci z Karaibów - The Empress Kapitan Sao Feng

Niue: Disney Piraci z Karaibów - The Empress Kapitan Sao Feng 1 uncja Srebra 2021 to trzecia moneta z serii Piraci z Karaibów, z licencją Disney'a. Pierwsza moneta prezentuje znany z kultowego filmu statek piracki Czarna Perła, a następna Latający Holender.

Nowości grudniowe 2021

Gibraltar: Perseus With The Head Of Medusa

Gibraltar: Perseus With The Head Of Medusa

Moneta Gibraltar: Perseus With The Head Of Medusa 1 uncja Srebra 2021 Antique Coin to wyjątkowy produkt, który ukazuje rzeźbę "Perseusz z głową Meduzy" Benvenuto Celliniego. Rzeźba powstała w 1545 roku oraz znajduje się w Piazza della Signoria we Florencji.

Samoa: Steve McQueen - The King of Cool

Samoa: Steve McQueen - The King of Cool

Bulionowa moneta Samoa: Steve McQueen - The King of Cool 1 uncja Srebra 2021 to niezwykle ciekawy egzemplarz, który został wykonany z wielką dbałością o każdy szczegół. Walor może być uzupełnieniem kolekcjonerko-inwestycyjnego portfolio kupca. Produkt przedstawia Króla Cook'a Steve'a McQueena.

Amerykański Bizon

Amerykański Bizon

Złota moneta Amerykański Bizon to moneta, pochodząca z amerykańskiej mennicy United States Mint (oddział West Point), która została wybita z 24-karatowego złota. Ten inwestycyjny wyrób został zatwierdzony przez Kongres USA w 2005 roku i od 2006 roku jest nieustannie produkowany. Co więcej, posiada on gwarancję rządu USA oraz jest pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie kraju emitenta.

Kanadyjski Liść Klonowy maple leaft

Kanadyjski Liść Klonowy

Srebrna moneta Kanadyjski Liść Klonowy 2022 to kolejna już odsłona uwielbianej przez kupców z całego świata inwestycyjnej serii Maple Leaf. Kanadyjski Liść Klonowy należy do szóstki najczęściej wybieranych produktów lokacyjnych.

Malta: Knights of The Past

Ghana: African Leopard

Kolekcjonerska, srebrna moneta Ghana: African Leopard 1 uncja Srebra 2021 to piąty egzemplarz pochodzący z emitowanej na zlecenie Banku Ghany, serii African Leopard. Srebrny walor został wybity z czystego kruszcu próby Ag.999, o wadze jednej uncji trojańskiej. Warto również dodać, iż wspomniany walor ma ściśle ograniczony nakład liczący zaledwie 10 000 sztuk.

The Gothic Crown Quartered Arms

The Gothic Crown Quartered Arms

Moneta The Gothic Crown Quartered Arms 2 uncje Srebra 2021 Proof to unikatowy produkt, który przedstawia motyw ćwiartowanej tarczy. Motyw ten posiada długą tradycję w brytyjskiej numizmatyce.

Amerykański Orzeł

Amerykański Orzeł

Amerykański Orzeł to jedna z najbardziej rozpoznawalnych srebrnych monet bulionowych na świecie. Jest to sztandarowy produkt pochodzący z Amerykańskiej mennicy United States Mint. Każda sztuka zawierająca wizerunek personifikacji Wolności jest wybijana z czystego srebra próby Ag.999 w wadze jednej uncji trojańskiej. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż do produkcji srebrnych monet użyto kruszcu pochodzącego z lokalnych źródeł.

Malta: Knights of The Past

Malta: Knights of The Past

Srebrna moneta została wybita z czystego kruszcu próby Ag.9999, o wadze jednej uncji trojańskiej oraz średnicy liczącej 38.61mm. Nakład monety wynosi 15 000 sztuk. Walor został wykonany przez Germania Mint, na zlecenie Centralnego Banku Malty. Każdy egzemplarz posiada indywidualne, oryginalne opakowanie wraz z certyfikatem autentyczności.

100-lecie powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 10 zł

Chińska Panda

Chińska Panda to kultowa już moneta bulionowa produkowana przez China Gold Coin Corp od roku 1982. W 2022 roku Chińska Panda świętuje 40. rocznicę corocznego bicia monety. Ze względu na swój corocznie zmieniający się wygląd, Chińska Panda stanowi nie tylko idealne zabezpieczenie kapitału, ale może być również doskonałym uzupełnieniem kolekcjonerskiego portfolio.

Samoa: Konik Morski

Niue: STAR WARS - Boba Fett's Starfighter

Niue: STAR WARS - Boba Fett's Starfighter kolorowany 1 uncja Srebra 2022 Proof to kolekcjonerska moneta, która przedstawia Boba Fett's Starfighter'a w kolorowanym wydaniu. Walor został wybity z czystego kruszcu próby Ag.999, o wadze 1 uncji trojańskiej, w standardzie proof. Jest to moneta, której nakład jest limitowany i liczy jedynie 2000 sztuk. Co więcej, każdy walor z kolekcji pełni role pełnoprawnego środka płatniczego oraz posiada gwarancję rządu Niue, co do legalności, czystości kruszcu oraz pochodzenia metalu.

Big Five II: Elephant 2021

Big Five II: Elephant 2021

Moneta Big Five II: Elephant 1 uncja Srebra 2021 to pierwsza odsłona drugiej serii - Big Five II. Pierwsza seria cieszyła się wielkim powodzeniem przez kolekcjonerów, kupców. Limitowaną serię Wielkiej Piątki Afryki tworzą zwierzęta - słoń, lew, bawół, nosorożec oraz lampart. Moneta ukazuje Słonia afrykańskiego, który jest największym i najbardziej imponującym zwierzęciem Afryki. Na wolności słoń może żyć nawet do 60 lat.

Niue: Disney - Mickey Mouse Christmas

Disney - Mickey Mouse Christmas

Moneta Niue: Disney - Mickey Mouse Christmas 1 uncja Srebra 2021 to srebrny, bulionowy egzemplarz, który pochodzi z serii Disney - Bullion. Moneta przedstawia Myszkę Miki w świątecznym wydaniu.

Samoa: Konik Morski

Samoa: Konik Morski

Bulionowa moneta Samoa: Konik Morski 1 uncja Srebra 2021 to już czwarty egzemplarz, który pochodzi z docenianej przez kolekcjonerów serii Samoan Seahorse. Walor został wybity z czystego srebra próby Ag.999, o wadze jednej uncji trojańskiej oraz średnicy liczącej 38.6 mm.

Australijski Kangur 1 uncja Złota 2022

Skarby Stanisława Augusta – 500 zł Michał Korybut Wiśniowiecki

Skarby Stanisława Augusta – 500 zł Michał Korybut Wiśniowiecki to złota moneta ukazująca Króla Polski i wielkiego księcia litewskiego panującego w latach 1669–1673 oraz pochodzącego z dynastii Wiśniowieckich. Złoty walor z 2021 roku jest kolejnym już egzemplarzem tworzącym znakomitą serię Skarby Stanisława Augusta. Wspomniana seria została wybita po raz pierwszy w 2013 roku i stanowi odwzorowanie osiemnastowiecznej kolekcji medalierskiej. Pierwowzór został wykonany na zlecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz przedstawia 23 monarchów, którzy niegdyś zasiadali na Polskim tronie. Warto w tym miejscu dodać, iż, współczesna odsłona Skarbów Stanisława Augusta przedstawia 24 monarchów – 23 z oryginalnej królewskiej kolekcji oraz dodatkowo portret Stanisława Augusta.

Pirate Queens: Ching Shih

Pirate Queens: Ching Shih

Moneta Pirate Queens: Ching Shih 1 uncja Złota 2021 to drugi egzemplarz z serii Pirate Queens. Seria Pirate Queens to godna uwagi propozycja pochodząca od renomowanego producenta metali szlachetnych – The Royal Australian Mint.

Arka Noego 2022

Arka Noego 2022

Srebrna moneta Arka Noego to popularny produkt inwestycyjny, bity przez Leipziger Edelmetall Verarbeitung na bezpośrednie zlecenie Centralnego Banku Armenii. Ten inwestycyjny produkt jest produkowany z czystego srebra próby Ag.999, o wadze jednej uncji trojańskiej. Ponadto, srebrne monety "Arka Noego" posiadają gwarancję rządu Republiki Armenii co do ich legalności, czystości próby oraz pochodzenia kruszcu, a także są pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie tego kraju.

Australijski Kangur 1 uncja Złota 2022

Australijski Kangur

Złota moneta bulionowa Australijski Kangur to produkt szczególnie polecany inwestorom, chcącym zabezpieczyć swój kapitał. Jest to walor bity z czystego złota, próby Au.9999 o wadze jednej uncji trojańskiej. Jego producentem jest renomowana australijska mennica – Perth Mint. Podkreśleniem wartości lokacyjnej złotego Kangura jest fakt, iż posiada gwarancję rządu Australii oraz stanowi pełnoprawny środek płatniczy na terenie kraju emitenta.

Nowości listopadowe 2021

Nowości październikowe 2021

Nowości wrześniowe 2021

IdoSell Trusted Reviews
4.71 / 5.00 13049 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-02-10
Vielen lieben Dank für die schnelle und zuverlässige Lieferung. Ich kaufe gerne wieder bei ihnen ein und werde meinen Freunden ihr Geschäft empfehlen. Bis bald, Ronny K..........
2023-12-30
Alles bestens, gerne wieder
pixel